[ Muhasebeyi Nasıl Öğrenebilirim ]

<< < (6/17) > >>

özlemyener:
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım. Gerçi ben sizlerin yanında çırak bile olamam ama bu işi öğrenmek için çaba ve emek sarfedenlerden im. akademik kariyerim yok ticaret lisesi mezunuyum yaklaşık 8 senedirde çalışma hayatım olmadı. şimdi oturduğum yere yakın bir şirkete apar topar girdim. Onların ön muhasebe elemanına ihtiyaçları vardı benimde işe. Burda bana işi öğretecek insanda yok patronum çok yoğun ofiste durmuyo bile, bana neler tavsiye edersiniz netten araştırabileceğim öğrenebileceğim yer varmı ? ön muhasebe içeriği nedir neler yapılması gerekir ? Bir açıklık getirirseniz beni mutlu edersiniz. Herkese iyi çalışmlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Ramazan Yurttapan:
Merhaba;
Ön muhasebede yapılan işlemler şunlardır şirketin bütün cari işlemleri burdan takip edilir.Şirketin satış işlemleri fatura kesilmesi,sevk irsaliyesi,tahsilat makbuzları ön muhasebeci tarafından yapılır.Şirketin banka ile olan cari işlemleri yine ön muhasebeci kontrolu altında olur.Birde şirkete ait olan giderlerin takibi, mal alım faturları ön muhasebeci tarafından muhafaza edilip daha sonra ilgili zamanada genel muhasebeye aktarılır.Müşterilerin cari hesapları yine ön muhasebeci tarafından kontrol edilir.Siz bu siteyi devamlı takip edin kafanıza takılan soruları sitemize sorabilirsiniz herkes elinden geldiği kadar yardımcı olur inşaallah.Kolay gelsin.

Denetim:
Kdv 1-2,muhtasar,geçici Vergi, Damga Vergisi, Gibi Beyannameler,

Arkadaşlar bu beyannameleri hazırlarken Hangi hesap gruplarınını ekstresini çekeceğim.Hangi hesap gruplarını toplayacağım ve hangi sütuna koyacağım. Ve bütün bunları yaparken muhesebesel kayıtlar nasıl işlenecek

Erdem:
kdv 1 de
191 hesap indirilecek kdv yevmiye dökümünü
600 hesap yurtiçi satışlar yevmiye dökümünü
391 hesap hesaplanan kdv
muhtasar da
brüt ücretler hesap yevmiye dökümünü
gelir vergisi yevmiye dökümünü
işçi ücret damga vergisi yevmiye dökümü çıkarman yeterli olacaktır senin için
---------------------------------------------------------------------------------------------
geçici vergi ise çok detaylı olduğu için yazmakla birşeyler öğrenilmez ancak pratiğin olacak
damga vergisine gelince ilgili dönemdeki damga vergilerini beyan edeceksin örnek kira kontratı vs.
---------------------------------------------------------------------------------------------
ön muhasebe işi kanımca gelecekte kariyeri parlak bir iş değil
şöyle söyleyim bir şirkette diyelim ki ön muhasebeci var ve genel muhasebe müdürü var ön muhasebeci fatura keser cari hesap takibini yapar gelir gider vs.vs.vs.genel muhasebeci faturaların yüyüzü görmeden kayıtlara bunu geçer yanikaymağını yiyen müdür dür

dre_amer:
     Herkese selamlar.. hem muhasebe bürosunda hemde şirket muhasebesinde çalışmış biri olarak bikaç cümle söylemek isterim.Biçok şeyi muhasebe bürosunda öğrendim ancak şirkettede çok şey öğrendim. muhasebe bürosu dışındada öğrenilir ancak azim ve çabaya bağlı.. nasıl öğrenirim diye soran arkadaşlara nacizane tavsiyem gazi yayınlarının tekdüzen muhasebe kitapları var.eğer kitap okurum diyorsanız bu kitaplar pratik bilgi açısından yeterli olur, teorik bilgiyi ise şirketlerin muhasebe departmanlarındada edinebilirsini z.tüm mevzuat gelir idaresi başkanlığının sitesinde var.Zaten en önemli konu tekdüzene ve mevzuata vakıf olmaktır. ssk bölge çalışma gibi konular çerez kalır mevzuatla tekdüzenin yanında.....son bi not;muhasebe bürolarının bazıları çok yorucu zahmetli ve bi kısmı çok insafısz çalıştırıyorlar personellerini ..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa