LUCA MUHASEBE PROGRAMI

(1/6) > >>

Muammer Kayar:
LUCA Web Tabanlı Muhasebe Sistemi

TÜRMOB ticari kazanç gözetmeksizin üyelerine daha iyi hizmet amacıyla gerçekleştirdiği LUCA projesi ile, Türkiye'de bir ilke imza atıyor. LUCA Projesi, Muhasebe sisteminin istenilen her yerden , ek bir yazılım gerektirmeden , internet üzerinden yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. TÜRMOB bugün hem meslek mensupları, hem de Türkiye ekonomisi için yenilikçi bir anlam içeren LUCA projesini hayata geçirmiştir. TÜRMOB, LUCA projesiyle Türkiye'de faaliyet gösteren tüm muhasebecileri ortak bir teknolojik platformda buluşturmaktadır. Üyeler bu sistem sayesinde internet bağlantısı olan her yerden zaman ve mekan bağımsız olarak muhasebe programını rahatlıkla kullanabilmekt edirler.

LUCA Muhasebe Uygulama Yazılımı sayesinde üyelerin ofislerindeki her bilgisayar için program satınalma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Ayrıca Web tabanlı merkezi sistem olması sayesinde kurulum, servis, yedekleme ve veri taşıma ihtiyacı da ortadan kalkıyor. Bu da üyelere ciddi bir maliyet ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Yasal düzenleme ve yenilikler ile değişen katsayı ve oranların sisteme aktarılması TÜRMOB tarafından merkezden yapılmaktadır. Kullanıcıların ekstra bir çalışma veya işlem yapmalarına gerek kalmayacaktır. Yazılımda yasal düzenleme ve yeniliklerden dolayı yapılacak versiyon değişiklikleri tüm üyelere anında yansıtılacaktır. Bu değişiklikler için ayrıca ücret talep edilmeyecektir .

Kullanıcılar, internet bağlantısı olmadan da sistemi 'Off-Line' modu ile kullanarak fiş girişi yapabilirler. ‘Off-Line' modunda diske kaydedilen fişler 'On-Line' moda geçildiğinde gün içinde sisteme gönderilmektedir.

Sistemin sağladığı bir diğer fırsat ise, sisteme dahil olan tüm kullanıcıların forum sayesinde ortak bir platformda karşılıklı iletişim imkanı bulmalarıdır.
TÜRMOB tarafından görevlendirilen alanında uzman kişiler forumda aktif olarak yer alacaklar ve üyelere mevzuat ve yazılım konusunda da yardımcı olacaklardır. Bu yapı ile sistem üzerinden danışmanlık desteği sağlanmış olacaktır. Sistem içinde yer alan 'Chat' sayesinde ofisdeki kullanıcılar ve müşterileri karşılıklı iletişim imkanı bulacaklardır.

Yasal düzenlemeler ve yenilikler ile muhasebe dünyasındaki gelişme ve haberler de www.luca.com.t r adresinden tüm kullanıcılara düzenli olarak duyurulacaktır. Geliştirilen yazılımın içindeki bağlantılar kullanılarak, kullanıcılar tüm mevzuata erişebileceklerdir.

Sistemin tasarımı, kullanımın kolay olması hedeflenerek yapılmıştır. Bu kapsamda LUCA muhasebe sistemi, sade işlevsel arayüzleri ile kolay ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca kişiye özel menüleri, kısa yol uygulamaları ve hızlı veri girişi sihirbazları ile kullanıcı işlemleri daha kolay hale gelmiştir.

Sistemin diğer kritik bileşenleri ise güvenliktir. Sistemde kullanıcılara 'şirket' ve 'modül' bazında yetkilendirme yapılabilmektedir. Kullanıcıların parolaları, tek yönlü kriptolama ile saklandığından sistem yöneticisi dahil hiç kimse tarafından okunamamaktadır.

Diğer yandan sistem 128 Bit SSL koruması altında olup, firewall ve anti-virüs desteği ile güvenlik unsurları artırılmıştır. Sistemin yedeklenmesi merkezden periyodik olarak yapılarak fiziksel olarak iki ayrı lokasyonda saklanmaktadır.

Sistem mimarisi, J2EE teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir. J2EE teknolojilerin in sağladığı platform bağımsızlık, genişletilebilirlik, güvenlik vb. gibi önemli kazanımlar ile sistem güçlendirilmiştir.

GELECEK İNTERNETTE

Türkiye'nin ilk web tabanlı muhasebe yönetim sistemi olan LUCA, Türkiye'de faaliyet gösteren tüm muhasebecileri ortak bir platformda buluşturmak üzere hazırlanmıştır. Üyelerin bu sistem sayesinde internet bağlantısı olan her yerden muhasebe sistemini rahatlıkla kullanabilmele ri sağlanmıştır.

DÜŞÜK MALİYET

LUCA TÜRMOB tarafından ticari amaç gütmeden, tamamen üyelerine hizmet amacıyla geliştirilmiştir. LUCA projesi ile ofisinizdeki her bilgisayar ve / veya müşteriniz için ayrı ayrı program satın alma ihtiyacı da ortadan kaldırılmıştır.

ZAMAN TASARRUFU

Yasal düzenleme ve yenilikler ile değişen katsayı ve oranların tek merkezden değiştirilmesi ve tüm kullanıcılara anında yansıtılması sağlanmıştır. Bu da kullanıcıların ek bir çalışma yapma gerekliliğini ortadan kaldırdığı için zaman tasarrufu sağlamıştır.

İNTERAKTİF

Yasal düzenleme ve değişiklikler anında kullanıcılara bildirilecekti r. Kullanıcılar telefon ve mail 'elektronik posta' aracılığı ile destek alabileceklerd ir. Kurulacak forum sayesinde sisteme dahil olan tüm kullanıcılar birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunabilecekl erdir.

Chat sayesinde aynı ofiste çalışan kullanıcılar arasında yazılı iletişim imkanı bulunmaktadır. Bir kullanıcı ofiste, diğeri müşteride olsa bile, sisteme bağlı iseler program içersinden birbirleriyle haberleşebileceklerdir.

OFFLINE MODDA ÇALIŞMA

İnternete bağlanmadan kesintisiz çalışma imkanı sunmaktadır. İnternete bağlanmadan girilen bilgiler, bilgisayarınıza kaydedilir. Daha sonra online moda geçildiğinde merkezdeki server'lara aktarılır.

GÜVENLİK

Kullanıcılara şirket ve modül bazında yetkilendirme verilebilmesi sağlanmıştır. 128 bit SSL koruması altında olup, firewall ve anti virüs desteği ile güvenlik unsurları artırılmıştır. TÜRMOB tarafından yapılan yatırım sayesinde üyelerin bilgisayarlarında oluşacak problemlerden dolayı veri kaybı yaşamaları engellenmiştir.

YEDEKLEME

Sistemin yedeklenmesi merkezden periyodik olarak yapılacaktır. Kullanıcıların ekstra bir işlem yapmalarına gerek kalmayacaktır. Verilerin tüm güvenliği TÜRMOB tarafından sağlanacaktır. Ayrıca tüm raporlar, pdf ve word dokümanı olarak saklanabilir.

KULLANIM KOLAYLIĞI

LUCA muhasebe sistemi; sade ve işlevsel ara yüzü ile kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kişiye özel menüleri ve kısa yol uygulamaları ile fonksiyonel hale getirilmiştir.

YAZILIM DESTEĞİ

Çağrı merkezi ile kullanıcılara her türlü destek ücretsiz olarak verilecektir. Bu destek, telefon hatları ve on-line destek hatları ile sağlanacaktır.

İNTERAKTİF EĞİTİM SETİ

LUCA web tabanlı muhasebe yazılımını kullanan üyeler için interaktif yardım seti hazırlanmıştır.

LUCA Muhasebe Uygulama Yazılımının sesli ve görüntülü anlatımını içermektedir. Ayrıca kullanıcının bilgisayarında yüklü olması gereken bir takım programların da kurulumunun sesli ve görüntülü anlatımını içermektedir.

Kaynak: luca.com.tr

nisan:
LUCA KULLANAN ARKADAŞIM VARMI DIR? BİR YIL ÖNCE ALDIK AMA HENÜZ KULLANMAYA BAŞLAYAMADIK GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR

İsmail Kadter:
evet benim çalışmakta olduğum SMMali Müşavirlik bürosunda 2006 yılının başından buyana kullanıyorum  bu zamana kadar ETA ve MİCRO programlarını kullamdım ama hareket serbestliği ve güncellemer açısından gayet güzel ve kullanışlı bir program teknik destek her zaman verilyor LUCA 'dan gayet memnunum gerektiği zaman müşterinin işyerinde adsl bağlantısı varsa işlemleri oradan da girebilme imkanına sahip bir konumda

nisan:
Bildiğim kadarıyla LUCA da halen stok programı yok. Bunu nasıl hallediyorsunu z

İsmail Kadter:
BEN SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BÜROSUNDA ÇALIŞTIĞIM İÇİN HER MÜŞTERİNİN STOKLARINI TAKİBİ KENDİSİNE KALIYOR BEN SADECE MUHASEBE İŞLEMLERİNİ  YAPIYORUM

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa