www.muhasebe-online.com Merhaba, [ Ziyaretçi ]. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
17 Ağustos 2018 - 01:04:38
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
Muhasebe Online Forum  |  www.muhasebe-online.com/forum  |  Muhasebe  |  Konu: Hizmet İşletmesi? Ticari İşletme? « Önceki Sonraki »
Sayfa: [1] Yazdır
Gönderen Konu: Hizmet İşletmesi? Ticari İşletme?  (Okunma Sayısı 274 defa)
Ali Yılmaz
Standart Üye

« : 30 Temmuz 2018 - 10:43:42 »

Herkese merhabalar
- Dükkanların işyerlerinin ve binaların elektrik tesisatı işini yapan işletme hizmet işletmesi midir ?
-Tesisat için alınan malzemeler ; priz , ampül , avize , kablo , trafo vb mmalzemeler 153 tic mal mı yoksa 740 hizmet giderimi ?

-Elektrik tesisat malzemelerinin alıp aynen sat...

[ Mesajın devamını görmek için kayıt olun veya giriş yapın ]
[ Test Üyeliği için Kullanıcı adı: muhasebe / Şifre: muhasebe ]
Muammer Kayar
MALİ MÜŞAVİR
FORUM YÖNETİCİSİ

« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2018 - 12:18:03 »

Ali bey merhaba,

Tamirat, tesisat vb. hizmetler için kullanılan (hizmet işletmesi sayılır) mal ve malzemelerin alış sırasında 150 hesaba (*) kaydedilmesi,
Hizmet faaliyetleri esnasında yapılan kullanımlara isabet eden mal/malzeme maliyeti için ise 740/150 virmanı yapılmalıdır.

*150 hesap kul...

Ali Yılmaz
Standart Üye

« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2018 - 15:30:31 »

sayın Muammer Kayar üstadım cevabınız için çok teşekkür ederim..

bende sizin cevabınız gibi düşünüyorum ama şöyle örnek vereyim araç tamir bakım işini yapan işletmelerin malzeme alışlarının 153 olduğunu söyleyenlerde oldu elektrik tesisat işinde kullanılan malzemelerin de 153 olduğunu söyleyenlerde oldu bend...

Sayfa: [1] Yazdır 
Muhasebe Online Forum  |  www.muhasebe-online.com/forum  |  Muhasebe  |  Konu: Hizmet İşletmesi? Ticari İşletme? « Önceki Sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!