www.muhasebe-online.com Merhaba, [ Ziyaretçi ]. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
15 Aralık 2018 - 20:50:45
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
Muhasebe Online Forum  |  www.muhasebe-online.com/forum  |  Muhasebe  |  Konu: Özel Eğitim Kurumlarında Yıllık İzin « Önceki Sonraki »
Sayfa: [1] Yazdır
Gönderen Konu: Özel Eğitim Kurumlarında Yıllık İzin  (Okunma Sayısı 2657 defa)
Sevda Polat
Mali Müşavir

« : 29 Kasım 2016 - 11:21:45 »

arkadaşlar merhaba,

özel okul kurumunda belirli süreli sözleşme yapılıyor, dolayısıyla yıllık izin veremeyeceğimiz yönünde görüşler var. Bu konuda yardımcı olunmasını rica ediyorum... Sözleşme 1 yıllık olmak zorunda mı? 1 yıllık olmaz ise yıllık izin hakkı yok mudur?
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşe...

[ Mesajın devamını görmek için kayıt olun veya giriş yapın ]
[ Test Üyeliği için Kullanıcı adı: muhasebe / Şifre: muhasebe ]
Muammer Kayar
MALİ MÜŞAVİR
FORUM YÖNETİCİSİ

« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2016 - 12:24:33 »

Sevda hanım merhaba,

Belirli süreli iş sözleşmesi yenilenmediği müddetçe ve 1 yılın altında kaldığı durumlarda yıllık izin hakkı doğmayacaktır.

Örneğin öğretmen ile yapılan sözleşme 01/09/2016-30/06/2017 ise ve sözleşme sonunda kurumla ilişiği kesilmişse izin hakkı sözkonusu değildir

An...

Sevda Polat
Mali Müşavir

« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2016 - 12:40:58 »

Muammer bey merhaba,
Özel eğitim uygulamaları  ilgili kanuna baktım...
öğretmenlerin 4857 ve 5510 tabi olduğunu gördüm ve ayrıca ders ücreti karşılığı olmaz ise sözleşme en az 1 yıl olarak düzenleniyor dolayısıyla  kıdem , yıllık izin  gibi hakları mevcut.

Sayfa: [1] Yazdır 
Muhasebe Online Forum  |  www.muhasebe-online.com/forum  |  Muhasebe  |  Konu: Özel Eğitim Kurumlarında Yıllık İzin « Önceki Sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!