Şans Oyunları Muhasebe İşlemleri

<< < (2/6) > >>

Ahmet Serdar Tuncel:
Merhaba ;
                  Spor toto raporunda satış ve ödeme üzerinden belli oranlarda komisyon veriyor.Bunu da rapor üzerinde gösteriyor.Gösterilen komisyon işletmenin geliridir.

aysegul511:
ganyan bayiliği ve spor toto bayiliğinde alınan komisyon gelirleri 2 sınıf mükelleflerde beyan edilirken kdv beyanındamı yoksa şans oyunları beyanındamı gösterilecek?
ilginiz için teşekkürler.

Gökhan Alnargun:
ganyan bayilerinde kdv beyannamesi zorunlulugu yoktur.. özel matrah şekline tabidir.isters eniz kdv kodunu kapattırabilirsiniz....

şans oyunlarında iştirak bedeli bilet bedelidir.

vergini oranı: müştere bahislerde %5 at yarışlarında %7  şans oyunlarında %10  olarak belirlenmiştir bakanlar kurulu bu vergiyi 1 katına kadat yükseltmeye ve aynı seviyeye tekrar çekmeye yetkilidir..

Ahmet Serdar Tuncel:
Merhaba;
               Spor toto (iddaa) bayilerinde haftalık satış ve ödeme üzerinden ne kadar kazanç sağladıkları haftalık alınan muhasebe dönem raporunda gösterilmektedir.Bu gelir işletmenin kazancıdır.Kdv alınmıyor.Dönem sonun da Gelir veya Kurumlar vergisine tabiidir.İşletmenizin kdv ile iligili başka işlemleri varsa beyanname verirsiniz.

Gökhan Alnargun:
şans oyunları vergisi takip eden ayın 20,günü akşamı mesai bitimine kadar ilgili vergi dairesine vermelidirler. ....ilgili dönem içindede şans oyunları vergisi ödenmelidir..

Şans oyunları vergisinin yapısı kısaca bu şekilde olmakla beraber ifade edilmesi gereken bir diğer önemli noktası daha bulunmaktadır. Şans oyunları vergisi gelir veya kurumlar vergisi uygulanmasında gider olarak kaydedilemez ve hiçbir vergiden mahsup edilemez.

....heralde  bir sorun oldu çünkü diger yorumda tamamını yazmıştım kusura bakmayın ayşegül hanım......

herkese iyi iftarlar iyi akşamlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa