Yazarkasa Fişleri Gider Yazılır mı?

<< < (6/11) > >>

suat:
sayın Üstadım,
Hazırladığınız sayfanın bana ve benim gibi değerli meslektaşlarıma ne kadar faydalı olduğunu, bilgi hazinesini bu siteden faydalanarka ne kadar geliştirdiğini bilmenizi isterim, ayrıca bi sorum olucak
herhangi bir sektörün normal yazar kasa fişi Şirket veya işl.defterinde gider olarak işlenip işlenmemesi ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu cevaplarsanız memnun olurum teşekkürler, çalışmalarınızda vede sitede başarlılar diliyorum.

Ahmet Serdar Tuncel:
Merhaba ;

                kayıtlara almak istediğiniz yazarkasa işleri içerik olarak ne ile ilgili mesela personel seyahat esnasında harcama yapmış olup bunu yazarkasa fişi ile belgelendirebi liyorsa bu fişi kayıtlara alnıması mantıklı bir işlemdir.

Buket Bozdağ:
SLM 2, SINIF MÜKELLEFİN BASİT USULDEKİ KİŞİLERDEN ALDIĞI PEAKENDE SATOŞ FİŞLERİNİ GİDER OLARAK İŞLEYEBİLİRMİYİZDEVRALDIĞIM BİR DEFTERDE KIRATSİYEDEN ALINAN PERAKENDE SATIŞ FİŞLERİ İŞLENMİŞ FAKAT YEMEK FİŞLERİ GEÇERSİZ ADLEDİLMİŞ NEDEN??????

Ahmet Serdar Tuncel:
                 2007 yılı için belirlenen sınır 560 Ytl olup, bu rakam ve üzeri için FATURA düzenleniyor.Sınırın altında olan işlemler için Ö.K.C fişi kesilebiliyor. Ö.K.C fişleri de FATURA gibi kullanılan ve FATURA yerine geçen BELGE dir. Gider olarak kabul edilir.Ancak Daha önceki meslektaş Kırtasiye fişlerini kabul edip de yemek fişlerini GİDER olarak yazmamış kendince bir açıklaması olabailir kendisi ile görüşebilirseniz iyi olur.

                Basit usulde vergilendirile n mğkkelefin düzenlemiş olduğu PERAKENDE SATIŞ FİŞİ bu mükellef grubunun Ö.K.C kullanma mecburiyeti bulunmadığı bu fişler gider olarak yazılır.Tabii ki dikkat etmeniz gereken MÜKELLEFİNİZİN işi ile alakalı bir GİDERMİDİR ?

tireli:
alınan fatura veya yazar kasa fişleri özel olmadığı sürece gider yazılmasında bir sakınca yoktur. Yalnız Ali bey in söz ettiği örnekte A şirketinin işçisine aldığı gömleğin fişi gider yazılamaz iyi çalışmalar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa