[ 8000 TL Üzeri Nakit Hareketleri ]

<< < (15/23) > >>

Ramazan Yurttapan:
Merhaba
Yapacağınız işlem şöyle olması lazım siz vadesinde çekin parasını yatıramıyorsanız karşı tarafla anlaşıp size çekin iade bordorsuyla(tediye makbuzu) verilmesini sağlayın.Daha sonra bu çekin ödemesini bankadan yapınız.Karşı taraftan aldığınız fatura mitarı 8.000 ytl üstü ise mutlaka ödemleri banka kanalıyla yapın ilerde başınız ağırmasın.Kolay gelsin.

yagmur09:
SORU:diyelim ki 8.000 ytl nin altında olan parça parça alışlarımız var fakat yıl içindeki çeşitli aylara ait alışlarımızın kümülatif toplamı 8000 ytl yi geçti. banka veya çek kullanmalıyız.yani ALIŞLARIMIZIN bütünlük arz etmesi durumunda kesinlikle banka veya çek kullanmalıyız dogru mu.dur ?

Ramazan Yurttapan:
Merhaba
8.000 ytl altında olan her faturanın ödemesi nakit/çek/banka aracılığıyla olabileceği gibi ay içinde parça parça istediğiniz kadar fatura alın eğer her faturanın tek kalemde bir faturanın bedeli 8.000 ytl üstünde değilse ödemesini bankadan yapmak zorunda değilsiniz burda önemli olan 8.000 ytl üzeri aldığınız her faturanın ödemesi banka kanalıyla yapmanızdır.Yoksa bir ay içinde aynı mükelleften isterseniz parça parça 8.000 ytl altında 100.000 ytl alış veriş yapın bunun ödemesini nakit de yaparsanız bir sorun olmaz.İyi günler.

osmanmert:
8000 ytl üzeri borcumu ilgili firma çalışanına  kasadan ödesem ve firmanın kendi hesabına banka aracılığıyla yatırdığı paranın  dekont fotokopisini  tevsik edici belge olarak muhafaza etsem. Yaptırımdan kurtulabilirmi yim. Nihayetinde bankadan ödeme tevsik ediliyor ama ben kasa hesabından ödeme yapıyorum. paranın benim banka hesabım üzerinden  tevsiki şartmı?

mehmet ali gün:
merhaba osman bey

banka üzerinden firmanın kendi hesabına yatırdığı 8000 YTL üstü nakdin, yatıran kişi /firma olarak sizin adınıza olması halinde sorun kalmayacağı kanaatindeyim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa