[ Katma Değer Vergisi Oranı % ?? ]

<< < (42/47) > >>

halilcan_29:
Sayın MEslektaş,
29.03.2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2209/14812 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile, İfade ettiğiniz faaliyetin   KDV  oranının %8 düşüldüğü kanaatindeyim. Yani %8 olarak hesaplayacaksınız...Uygulama bu ay sonunda bitiyor ancak uzatılması gündemde....
Kolay gelsin

Ali Rıza Kocael:
merhaba,

A Firması Yurtdışında müşteriler bularak B Firmasına ihracat bağlantıları kuruyor. Dolayısıyla A Firması B Firmasının yaptığı bu ihracatlardan ötürü komisyon faturası kesecek.

Bu komisyon faturasında kdv oranı kaç olmalıdır. Normal %18 kdv oranı mı?, yoksa tevkifatlı faturamı kesecek yardımcı olursanız sevinirim.

halilcan_29:
MErhaba MEslektaş,
Komisyon ücreti, genel orana tabi KDv oranı üzerinden faturalandırılmalıdır diye düşünüyorum. Tevkifatlı bir durum göremiyorum...
kolay gelsin

Yusuf Kılınç:
Merhaba Hal Kömisyoncusuna Toptan satılan Taze Fasulye için kesilen faturada  Kdv oranı %1 mi yoksa % 8 mi olarak  dikkate alcağız?

İlhami Kaya:
merhaba Yusuf bey..

Gerçek usul gelir vergisi mükellefleri ve şirketlere satışlarında % 1, perakende satışlar ve basit usule tabi kişilere  satışlarında % 8 , komisyon gelirinde kdv % 18 olacak.

iyi çalışmalar...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa