Basit Usuldeyken İşçi Çalıştırılması

(1/2) > >>

Tuncel Sevgi:
Basit usul vergiye tabi mükellef sigortalı işçi çalıştırdığında işçi stopajından dolayı vergilendirmes i ne şekilde yapılır?

Ramazan Yurttapan:
Basit Usule Tabi Mükelleflerin Yanında Çalışanların Durumu

Basit usulde vergilendirile n mükelleflerin kendi işyerlerinde bilfiil çalışmaları veya bulunmaları şarttır. Ancak, bu mükelleflerin işlerinde yardımcı işçi çalıştırmaları veya çırak kullanmaları bu şartı bozmayacaktır.

Basit usulde vergilendirile n mükelleflerin yanında çalışan kişiler diğer ücretli olarak vergilendirile cektir. Diğer ücret kapsamında vergilendirile nler vergi karnesi almaya mecburdurlar. Kazançları basit usulde vergilendirile n ticaret erbabı, yanında çalışanların vergi karnesi almalarını ve karnelerinde yazılı vergilerini ödemelerini temin etmeye mecburdurlar.

aztur:
basit usülde işçi çalıştırırken stopajın miktarı ve ödeme şeklini daha detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorum. ayrıca ssk için yatacak primde bir indirim söz konusumudur ? teşekkür ederim.

suat08:
tabikide % 5 lik indirim sözkonsudur,borcu olmaması koşulu ile.

Özlem Yener:
Merhaba;
Eşim götürü usulü çalışan bir lokantada garson. Onun adına düzenlenen vergi dairesinden tahakkuk fişi gelmiş. Patronu bu vergiyi eşimin ödemesini istiyormuş.
tahakkuk fişinde 0051 kodlu diğer ücret vergisi var. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Bu vergiyi bizimmi ödememiz gerekiyor yoksa işverenin mi?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa