Muhtasar Beyanname Düzenlemesi

<< < (28/30) > >>

Murat Kuru:
Merhaba arkadaşlar muhtasar beyannamesinin güncel sürümünü inceledi iseniz, 145 kodu ile bildirdiğimiz gider pusulası karşılığı yapılan ödemeleri ödemeler bölümünde bildirirken 145 kodu ile bildirim yapılamıyor. 022 hariç bildirim yapılamaz gibi bir uyarı çıkıyor. Gider pusulalarının bildirimi 022 kodu ile bildirilebilir mi yoksa ödemeler bölümünde hiçmi bildirmeyeceğiz.

İlhami Kaya:
merhaba Murat bey..

vergiye tabi işlemler bölümünden,ödemeler tür kodu kısmına 145 nolu kodu işaretlediğinizde sistem kabul etmektedir.muh temelen bu kısma 022 yi sehven işaretlemiş olabilirsiniz.

iyi çalışmalar...

Murat Kuru:
İlhami bey ilginize teşekkürler ancak sizin öngördüğünüz gibi bir hata durumu yok. Ödeme yapılan şahıslar ile ilgili kimlik bilgileri ve gider pusulasının sıra no vs. nin yazıldığı bölüme ödeme tür kodunu 145 olarak yazıp beyannamenin kayıt edilmesine izin vermiyor sistem.

Muammer Kayar:
Murat bey,

1 Haziran itibariyle yenilenen e-Beyanname yazılımı ile değindiğiniz değişiklikler yapılmıştır,

Yani ücret ve ücret türü ödemeler dışındaki bütün işlemlerde (kira, serbest meslek, temettü dağıtımı vb.) belgeye dair detayların ödemeler bölümüne kaydedilmesi gerekmektedir,

Her bir belge bir satıra gelecek şekilde tek tek döküm yapılması gerekmektedir.

Osman Yakar:
Evet murat bey e katılıyorum gider pusulasını işleyemiyorum kodunu 151 seçiyorum uyarıda 021 nolu kod hariç seçim yapamazsınız diyor

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa